EXPO Symulacja Medyczna 2020


Tworząc centra symulacji medycznej budujemy coraz bardziej zaawansowane środowiska. Powstają sale operacyjne, oddziały intensywnej terapii, oddziały ratunkowe i sale porodowe. Budujemy mieszkania i ulice. Trenażery i fantomy stają się zaskakująco realistyczne, wiernie odwzorowujące cechy anatomiczne i fizjologiczne człowieka.  Zaawansowana robotyka pozwala odtwarzać warunki wnętrza ludzkiego ciała oraz symulować najbardziej zaawansowane procedury medyczne. Wszystko to, aby wrażenia jakich doświadcza uczący się były jak najbardziej zbliżone są do tych, które powstają w trakcie realnej procedury, a wszystko to dzieje się z dala od rzeczywistego pacjenta.

Realizm jest sednem symulacji.  Jak realistyczna powinna być symulacja medyczna, aby nazwać ją skuteczną? Ile powinna zawierać szczegółów, aby student mógł zanurzyć się w środowisku bez niedowierzania? Zapewnienie „idealnego” odtworzenia rzeczywistości może być kosztowne i trudne do zrealizowania. Czy istnieją rozwiązania, które pozwolą zrealizować ten cel w tańszy i prostszy sposób? Czy używając odpowiednio zaawansowanej technologii możemy zastąpić prawdziwe urządzenia medyczne, zapewniając „wystarczająco rzeczywiste” doświadczenia, przy rozsądniejszych kosztach? Czy potrafimy wykorzystać nowoczesne narzędzia dydaktyczne, które mamy do dyspozycji?

Co w tej chwili nas ogranicza? Tylko granice wyobraźni i budżet? Czy może to w jaki sposób rozumiemy i korzystamy z zaawansowanej technologii?.

Serdecznie zapraszam do Zielonej Góry!


W imieniu Komitetu Organizacyjnego


MSc Agnieszka Żeromska-Michniewicz
Kierownik Centrum Symulacji Medycznej, Collegium Medicum Uniwersytetu Zielonogórskiego
Instruktor EUSIM na poziomie zaawansowanym, uprawnienia zdobyte w Instytucie Kopenhaskim, 10-letnie doświadczenie w symulacji medycznej (manager projektów na CSM w Polsce, instruktor kursów z zakresu symulacji medycznej), w latach 2016-2017 Prezes Fundacji POLSIM (Polski Instytut Symulacji Medycznej)1
dzień
10
wystąpień
5
seminariów
100
miejsc
Prelegenci, Moderatorzy


dr n. med. Mirosława Felsmann
Collegium Medicum w Bydgoszczy
Dyrektor Centrum Symulacji Medycznej
dr n. med. Łukasz Gąsiorowski
Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
Kierownik Centrum Symulacji Medycznej
dr n. med. Grzegorz Kucaba
Uniwersytet Rzeszowski
Dyrektor Centrum Symulacji Medycznejdr n. med. Beata Wudarska
Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
Kierownik Centrum Innowacyjnej Edukacji Medycznej
dr Szymon Michniewicz
Collegium Medicum, Uniwersytet Zielonogórski
Koordynator Merytoryczny ds. Centrum Symulacji Medycznej


EXPO Symulacja Medyczna

Organizatorzy przygotowali 100 miejsc dla uczestników konferencji.
Liczy się kolejność zgłoszeń.

Data końca rejestracji - 22 marca 2020 r

Organizatorzy zstrzegają sobie prawo do wcześniejszego zakończenia rejestracji po wyczerpaniu limitu miejsc.

Informacja dla Partnerów/Wystawców

Firmy chcące wziąć udział w 'EXPO Symulacja Medyczna' w charakterze Partnerów lub Wystawców prosimy o bezpośredni kontakt z Biurem Organizacyjnym - mail: EXPOSymulacjaMedyczna@gmail.comPartnerzy Główni

Partner
Wystawcy
Partnerzy Medialni